Projet 1200

معرفی کمپانی سازنده:
کمپانی 3D SYSTEMS آمریکا به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین شرکت فعال در زمینه پرینترهای سه بعدی در سال 1986 تاسیس شد. این کمپانی با ثبت 359 اختراع در زمینه ها مختلف پرینترهای سه بعدی، هم اکنون در تکنولوژی های SLA , SLS , CJP , FDM , MJP , DMS فعالیت گسترده ای دارد. شرکت تری دی سیستم در حال حاضر در 80 کشور جهان دارای مشتری است و در 25 کشور دفاتر نمایندگی دارد.
معرفی دستگاه پروجت 1200:
دستگاه پروجت 1200 ساخت شرکت 3D SYSTEMS آمریکا، از تکنولوژی DLP استفاده میکند. دستگاه دارای ابعاد بدنه 22.86 X 22.86 X 35.56 سانتیمتر است که بصورت کاملا کوچک و رومیزی طراحی شده است. صفحه ساخت دستگاه دارای ابعاد 43 X 27 X 150 میلی متر است. دقت دستگاه در محور Z (ضخامت لایه ها ) 30 میکرون و در محور X-Y 56 میکرون (585 DPI) است. این دستگاه کاملا بی صدا بوده و نیاز به شرایط محیطی خاصی ندارد. از دیگر برتری های این دستگاه میتوان به کالیبر اتوماتیک محور ها و نور دستگاه اشاره کرد. در این دستگاه ها تنها پارامتر تاثیر گذار در زمان مورد نیاز برای ساخت قطعه، ارتفاع قطعه میباشد. سرعت ساخت قطعات در این دستگاه 14 میلی متر در ساعت است ( زمان تقریبی حدودا 2 ساعت به ازای یک پلیت انگشتر).
نرم افزار کاربری دستگاه، کاملا حرفه ای و راحت بوده و دارای ویژگی ساپورت گذاری به صورت کاملا اتوماتیک بوده. از دیگر ویژگی های برنامه دستگاه، میتوان به چیدن اتوماتیک قطعات در صفحه ساخت اشاره کرد. این ویژگی باعث میشود تا زمان مورد نیاز چیدن قطعات کاهش یابد و از طرف دیگر قطعات با فشرده گی بیشتری در صفحه قرار میگیرند تا از تمام فضای صفحه ساخت استفاده شود.
دستگاه به گونه ای طراحی شده که همراه آن خشک کن دستگاه قرار دارد. به این صورت در پکیج دستگاه تمام وسایل مورد نیاز دستگاه وجود دارد. دستگاه دارای لامپ LED بوده و عمر لامپ آن 30000 ساعت است. استفاده از لامپ LED باعث افزایش عمر دستگاه و کاهش دمای آن بوده. دستگاه برای ارسال فایل به صورت USB و NETWORK به کامپیوتر وصل میشود. فرمت وردودی دستگاه STL بوده که تمامی نرم افزار های سه بعدی از آن پشتیبانی میکنند.
ورودی برق دستگاه، برق تکفاز شهری است.
مواد اولیه (رزین) :
این دستگاه دارای شش نوع مواد اولیه است. مواد اولیه بصورت کارتریج بوده و به این دلیل دیگر احتیاجی به ظرف (تانک یا مخزن) ندارد و از این رو باعث کاهش هزینه های دستگاه میشود. رزین های دستگاه عبارتند از:
VisiJet® FTX Cast : این نوع رزین سبز کم رنگ بوده و برای ریخته گری فلزات از جمله طلا و نقره مناسب بوده است.
VisiJet® FTX Green : این رزین دارای سبز پر رنگ است و دارای استحکام زیادی بوده. از دیگر ویژگی های دیگر این رزین، خشک بودن آن است که باعث میشود تا نیاز به ساپورت نازک و کمی احتیاج پیدا کند. یکی از کاربرد های رایج این رزین استفاده در قالب گیری است.
VisiJet® FTX Clear : این رزین دارای حالت شفاف و شیشه ای است.
VisiJet® FTX Gray : این رزین بصورت پلاستیک خاکستری بوده و معمولا برای مدلسازی و ماکت سازی استفاده میشود.
VisiJet® FTX Gold : این رزین به گونه ای طراحی شده است که نمونه ساخته شده با آن شبیه طلای ریخته گری شده باشد.
VisiJet® FTX Silver : نمونه ساخته شده با این رزین شبیه نمونه ریخته گری شده با نقره است.نظرات

نظر شما