آیا استفاده از پرینتر های سه بعدی برای ما صرفه اقتصادی دارد؟

آیا استفاده از پرینتر های سه بعدی برای ما صرفه اقتصادی دارد؟

استفاده از پرینتر‌های سه بعدی شما را در کسب و کار خود توانمندتر می‌کند. استفاده از این پرینترها، به کسب و کار شما قابلیت تولید محصولاتی را می‌دهد که تا کنون امکان ساخت آن را نداشته‌اید. امروزه فضای کسب و کار بسیار نسبت به گذشته رقابتی شده است. راز موفقیت در این بازار رقابتی، چیزی جز نوآوری نیست. بنابر این شما هر چه قدر بتوانید در تولیدات خود نوآوری بیش‌تری داشته باشید، می‌توانید مشتریان بیش‌تری در بازار کسب نمایید و در نتیجه موفقیت بیش‌تری خواهید داشت. فرض کنید تعداد مشتریان محدود است و تعداد محدودی ارائه کننده‌ی محصولات برای یک نوع محصول خاص وجود دارد.

 

بدیهی است هر کسب و کار تلاش می‌کند تعداد بیش‌تری از مشتریان را به سمت خود جذب نماید و چون تعداد مشتریان محدود است، هر چه قدر یک کسب و کار تعداد مشتریان بیش‌تری به سمت خود جذب کند، رقبای آن کسب و کار همان تعداد مشتریان را از دست خواهند داد. این روند ادامه می‌یابد تا یک کسب و کار بیش‌تر سهم بازار را به سمت خود کسب می‌کند و تنها بخش کوچکی از بازار بین بقیه‌ی رقبا تقسیم می‌شود.

 

اما سوال اصلی این‌جاست که چه کسب و کاری می‌تواند بیش‌تر مشتریان را به سمت خود جذب نماید؟ پاسخ سوال بدیهی است، فرض کنید که شما مصرف کننده‌ی بستنی هستید که محصول بسیار پیچیده‌ای هم نیست و تا کنون از یک مدل و برند خاص از بستنی استفاده می‌کردید. ناگهان آگهی‌های تبلیغات تلویزیونی، بستنی جدیدی را با ویژگی‌های خاص معرفی می‌کند و از نظر قیمتی نیز از بستنی معمول مورد استفاده شما ارزان‌تر است. واکنش شما چیست؟ حتماً محصول جدید را امتحان می‌کنید و در صورتی که از آن لذت بردید، مشتری دائمی محصول جدید خواهید شد. در مورد مشتریان کسب و کار شما هم شرایط همین است. شما باید بتوانید محصولی با کیفیت‌تر و متناسب با ویژگی‌های مورد انتظار مشتری ارائه دهید.

 

پرینترهای سه بعدی، فرآیند طراحی‌های پیچیده را تسهیل می‌کند و شما به راحتی می‌توانید نوآوری‌ها و رویا پردازی‌های خود را به واقعیت تبدیل کنید. سپس با تبلیغات روی ویژگی‌های عجیب خلق شده، مشتریان بیش‌تری را غافلگیر و به سمت خود جذب کنید و سهمی بی نظیر از بازار کسب نمایید. سرعت مدل‌سازی و واقعیت بخشی مدل‌های پرینترهای سه بعدی در مقایسه با روش‌های سنتی تولید بسیار بالاتر است. شما فرض کنید می‌خواهید یک محصول جدید را از روش‌های سنتی تولید کنید ابتدا باید ایده‌ی اولیه‌ی خود را طراحی نمایید، سپس مطالعات گسترده‌ی امکان‌سنجی را برای بررسی امکان تولید از نظر اقتصادی و فنی بررسی نمایید. در خیلی از موارد ایده‌ی شما در همین مرحله با شکست مواجه خواهد شد و شما متوجه خواهید شد از نظر تکنولوژی ساخت برای تولید ایده‌ی خود محدودیت دارید یا این‌که اگر قابل تولید است با قیمت بسیار بالایی تولید خواهد شد و در این صورت برای کسب بازار موفق نخواهد بود.

 

اما ایده‌ی شما با استفاده از پرینتر سه بعدی بلافاصله پس از طراحی پرینت خواهد شد و به مدلی سه بعدی تبدیل خواهد شد. در خیلی از موارد حتی اگر محصول پرینتر سه بعدی، محصول نهایی شما نباشد، به راحتی از طریق ریخته‌گری می‌توان محصول نهایی را تولید و با قیمتی کاملاً رقابتی به بازار عرضه کرد. با کسب مشتریان وفادار، شما می‌توانید سودآوری خود را تضمین کنید و از محل سودآوری اضافه بر درآمد مرسوم خود، هزینه‌های خرید و نگهداری پرینتر سه بعدی تامین خواهد شد. به عبارت دیگر هزینه‌ی سرمایه‌ گذاری اولیه شما برگشت داده خواهد شد. لازم به ذکر است نرخ بازگشت سرمایه برای پرینترهای سه بعدی بسیار بالاست و دوره‌ی بازگشت سرمایه برای استفاده از آن بسیار کوتاه است. البته این زمان وابسته به پارامترهای مختلفی مانند میزان تناسب ویژگی‌ها و ظرفیت پرینتر سه بعدی با ویژگی‌ها و ظرفیت کسب و کار شما است. با توجه به این‌که امروزه انواع مختلفی از پرینتر سه بعدی در بازار موجود است، توصیه می‌شود قبل از انتخاب پرینتر سه بعدی مورد نیاز، به خوبی تحقیق کنید و از تناسب و کارایی پرینتر انتخابی خود با کسب و کار خود، آگاهی لازم را کسب کنید و در نهایت با انتخاب پرینتر سه بعدی مناسب، سود کسب و کار خود را تضمین کنید.

 

استفاده از نظرات مشاوران آگاه و کارآزموده می‌تواند راهنمای خوبی برای شما در این زمینه باشد. به همین دلیل شرکت ایران تری دی تصمیم به تاسیس واحد مشاوره رایگان جهت ارائه‌ی هر گونه مشاوره در ضمینه‌ی پرینترهای سه بعدی نموده است. کارشناسان کارآزموده‌ی این مجموعه همواره تلاش می‌کنند پس از بررسی شرایط کاری شما، بهترین‌ها را به شما ارائه کنند. کافی است فقط یک‌بار تماس بگیرید، حتی اگر مشتری ایران تری دی نباشید می‌توانید از توصیه‌های کارشناسی کارشناسان مجموعه استفاده نمایید.
شماره تماس واحد مشاوره رایگان ایران تری دی
09132071950 -علمازاده –
فقط یک‌بار تماس بگیرید.

/ دسته‌بندی نشده

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *