با پرینتر سه بعدی، جواهرات سفارشی بفروشید

با پرینتر سه بعدی، جواهرات سفارشی بفروشید

با پرینتر سه بعدی ، جواهرات سفارشی بفروشید.
جواهرفروشی منحصر بفرد است. فروشگاه شما چیزی خاص را ارائه می دهد که رقیب شما ارائه نمی دهد. این راهنما را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه کارهای سفارشی بفروشید.این راهنما را در کنار تکنیک های تاسیس جواهرفروشی و استاندارهای خدمات مشتری خود استفاده کنید. این را با سیاست ها و روش های فروشگاه خود وفق دهید. برای الهام گرفتن از ارتباطات بین فروشنده ، طراحان و مشتری ها از آن استفاده کنید.

هدف ها

1- سهم نهایی خود را از طریق افزایش اعتماد مشتری افزایش بالا ببرید.
2- با ارائه گزینه های گران تر، فروش متوسط خود را افزایش دهید.
3- مسائل رایج مرتبط با جلب نظر مشتری را از طریق تمرکز روی سلیقه ی وی دو نمونه سازی، کاهش دهید.

محصولات سفارشی بفروشید و مشتریان خود را راضی نگه دارید.

– مشتری خود را با درنظر گرفتن زمان بندی ، بودجه آن ها و اینکه چرا می خواهند قطعه ای از یک نوع را بسازند ، راضی نگه دارید.
– کل فرآیند سفارشی سازی را قدم به قدم توضیح دهید. روی جاهایی که مشتری ورود می کند تاکید کنید.
– سبک و ایده مشتری را ارزیابی کنید. این شامل نوع جواهر، ترجیح وی در رابطه با مواد مورد استفاده، زیبایی شناسی کلی طرح(ظرافت و مدرن بودن، محصول، قدیمی بودن و…) از قطعات تکمیل شده موجود در ویترین ها استفاده کنید.برای ارزیابی چیزهایی که دوست دارند یا ندارند به منظور دادن ایده به طراح. اگر مشتری نهایی حضور دارد انگشت، مچ دست و گردن را اندازه گیری کنید و اگر حضور ندارد اندازه های دقیق را درخواست کنید.
– یک قرار ملاقات با طراح ترتیب دهید.

2. تجهیزات مورد نیاز برای ساخت را آماده کنید.

اگر مشتری در حال خرید سنگ جواهر ارزان قیمت است گزینه هایی که خواسته او را برآورده می کند پیشنهاد دهید. سه تا پنج گزینه برای سنگ بیاورید. حداقل یک گزینه کاملا مطابق با بودجه مشتری باشد.
– طرح مناسبی با توجه به سنگ انتخابی طراحی کنید.
– سنگ های نصب شده روی جواهرات را جدا کنید. تعیین کنید که مشتری می خواهد ضایعات فلز را دور بریزد یا نگه دارد، در صورت لزوم سنگ ها را تمیز و مرتب کنید.
-از مشتری بخواهید قرار ملاقات را تایید کند تا اطلاعات پیش فرض مشتری ، مانند اطلاعات به دست آمده از سنگ ها و ویترین ها که در قطعه نهایی دخیل هستند را با او مطرح کند.

3. جلسه طراحی

مشتری و طراح را به یکدیگر معرفی کنید، اهداف جلسه را خیلی خلاصه بیان کنید.
– در حالی که طراح نمونه مشتریان را آماده می کند، با پرسش سوالات مشتری، ارتباط بین این دو را ایجاد کنید.
– یادداشت برداری کنید . فروشنده باید روی نیازهای مشتری تمرکز کند و همچنین ایده های طراح را برای مشتری تفسیر کند، به طوری که طرح نهایی کاملا مطابق با خواسته های مشتری باشد.
نهایی سازی فرم:در مورد ارائه نهایی محصول ، گزینه هایی که مشتری برای حکاکی دارد و هماهنگی بین قطعات بحث کنید . مانند( یک حلقه ازدواج)
نهایی سازی انتخابی: یک جدول زمانی تعیین کنید و از آن بهره بگیرید.

4. نتایج جلسه را نمونه سازی کنید

-مشتری را برای دیدن طرح نهایی کامپیوتری دعوت کنید و نمونه ساخته شده با رزین را به او نشان دهید.
– مشتری را برای لمس کردن و آزمایش نمونه اولیه تشویق کنید. سنگ ها را نصب کنید تا یک تجربه واقعی به وی ارائه دهید.
با نمونه اولیه همان طوری که با نمونه نهایی برخورد خواهید نمود، برخورد کنید تا ارزش کار را به مشتری انتقال دهید.
– با سوالاتی در مورد اندازه بودن ، راحت بودن، طرح و تناسب مدل، رضایت وی را کسب کنید.
– اگر امکان پذیر است، طرح های مختلفی را برای افزایش حق تصمیم گیری به مشتری پیشنهاد دهید( مانند امکان قرار دادن یک سنگ بزرگتر، یک ظریف کاری بیشتر در پایه جواهر و…)
– در خواست کنید طراح حضور داشته باشد برای اطمینان پیدا کردن اینکه جزییات نهایی شده است.
-در صورت لزوم، یک جلسه پیگیری برای بحث در مورد تغییراتبرنامه ریزی کنید.
-فروش را قطعی کنید، بیعانه بگیرید و جدول زمانی را نهایی کنید.

4-1 کامل کردن قطعات

طراح این مدل را با استفاده از رزین قابل ریخته گری دوباره چاپ می کند.
فرایند پیشنهادی پخت سیلندر ریخته گری برای رزین پرینت شده را انجام دهید و یا فرآیند ریخته گری را به مکانی مطمئن برون سپاری کنید.
– قطعه نهایی را تعریف کنید.
نکته: با توجه به روال فروشگاه شما، مدل پرینت شده برای ریخته گری یا برون سپاری خواهد شدو یا درون کارگاه ریخته گری می شود و دیگر امکان تغییر در این مقاطع وجود ندارد.

5. ارائه

-وقتی که قطعه ی سفارشی کامل شد، سعی کنید شخصا آن را به مشتری ارائه دهید. طراح و برش دهنده جواهر و شخص مربوط دیگر را برای ملاقات و کسب رضایت مشتری دعوت کنید.
-اگر استفاده کننده نهایی حضور داشته باشد تناسب ها را بررسی کنید و اگر نیست بخواهید که در صورت عدم تناسب، مراجعه کند.
– شرایط و روش های حفاظت از مدل را توضیح دهید.
– اگر سیاست های شما اجازه می دهد. مواد مازاد از فرآیند طراحی مانند عکس، فایل نهایی شده ، طرح، نمونه های اولیه رزین را تحویل دهید.
– اگر امکان پذیر است گواهینامه کیفیت و یا نتیجه ارزیابی مدل را ارائه دهید.
– رویدادهای خاص یا برنامه های ارائه شده را دنبال کنید.
– در زمان مناسب با پیشنهاد تعارفی برای تمیز کردن یا جلا دادن، با مشتری تماس بگیرید.، این بهترین راه برای ارائه برترین خدمات مشتری شما و تشویق آنها برای خرید مجدد است.
– زمانی که نتیجه مناسب است از مشتری بخواهید که اجازه دهد مدل او را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
– مشتری را راضی کنید و از مشتری سپاسگزار باشید.

نکات کلیدی برای فروش سفارشی طلا و جواهر

– از همان زبان مالکیت استفاده کنید که به طور معمول برای قطعه هایی از ویترین استفاده خواهید کرد، حلقه ی شما، هنگامی که شما گردنبند می بندید ، طلای زرد عالی به نظر می آید و… ،فقط چون قطعه به طور واقعی محسوس نیست به این معنی نیست که مشتری باید به این طریق احساس کند.
-ارزش یک قطعه سفارشی طلا و جواهر از یک نوع را بیان کنید: این منحصر بفرد است ، برای شما طراحی شده است، این آخرین نسل محصول است.
– مشتری را به طراحی مرتبط کنید و عناصر طراحی معنی داری را ترکیب کنید، نماد، گل، جزئیات مخفی، قسمت اصلی حتی رنگ ها و انواع سنگ های قیمتی که می تواند معنای خاص داشته باشند.
– در مورد فرآیند، شفاف باشید به همان اندازه که فروشگاه شما اجازه می دهد.اگر مشتری بخواهد که در مورد هرجنبه از فرآیند سفارشی یاد بگیرد، آنها را تا جایی که ممکن است آموزش دهید. ناشناخته ها ، جاده های بن بستی برای جلب اعتماد هستند.

نتیجه گیری

فروش سفارشی به شما کمک می کند که توجه زیادی روی جزئیات ، توسعه و نگهداری از ارتباط شما با مشتری های تان و بالاترین سطح از خدمات داشته باشید. فرمان آن است که هم مهارت فروش ، هم ضرورت های اجتماعی برای کار با مشتری در کنار هم باشند تا موفقیت های بسیار سخت ممکن شود.
با اختیار دادن به کارآموزان، بینندگان خاموش یا دستیاران ، اجازه دهید در کنار بهترین فروشنده شما باشند تا آن ها بتوانند فرآیند را در عمل ببینند و ایده های خود را در لحظه توسعه دهند تا بتوانند فروش سفارشی را هدایت کنند.خط نهایی شما به جوایزی خواهید رسید و مشتریان شما رضایت نامه ها را امضا خواهند نمود و شایستگی های شما را برای سال های آینده در طراحی جواهرات زیبا تایید خواهند کرد.

/ دسته‌بندی نشده

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *