تفاوت بین ساخت افزودنی و چاپ بعدی

تفاوت بین ساخت افزودنی و چاپ بعدی

چه تفاوتی بین چاپ سه بعدی و ساخت افزودنی است؟
شما ممکن است در مورد ساخت افزودنی و چاپ سه بعدی شنیده باشید. اما این به چه معنی است؟ آیا این دو اصطلاح به یک فرآیند اشاره دارد؟
در حقیقت ، چاپ سه بعدی و ساخت افزودنی هم معنی است . تفاوتی بین چاپ سه بعدی و ساخت افزودنی وجود ندارد. همانطور که این اصطلاحات هر دو فرآیند ایجاد یک شی را با اضافه کردن مواد، تعیین می کند. آنها به فرآیند های کاملا مشابه اشاره دارد، تکنیک های تولید براساس لایه ، این نام را می توان به صورت قابل تعویض استفاده کرد. ساخت افزودنی در مقابل چاپ سه بعدی حتی اگر این اصطلاحات هر دو به همان فرآیند تولید اشاره داشته باشند، تمایز جزئی در استفاده مشترک آن وجود دارد. اصطلاح چاپ سه بعدی معمولا توسط رسانه ها و عموم استفاده می شود، در حالی که اصطلاح ساخت افزودنی اکثرا توسط حرفه ای ها و در بخش های صنعتی استفاده می شود. این تصدیق شده است که تولید افزودنی یک کاربرد حرفه ای از فناوری آنها ، طراحی می کند.
ساخت افزودنی مخالف ساخت کاهشی است ( به عنوان مثال milling، .دسته بندی و مدلسازی)
با آن تکنیک ها، ایده اینست که روی حجم و حذف مواد برای بدست آوردن شکل مورد نظر کار کنید. با ساخت افزودنی ، اصل اینست که مواد بیشتری برای ایجاد شی سه بعدی اضافه کنید. این به شما اجازه می دهد که دسته بندی های کوچک، مدل های جزئی( دقیق)، نمونه اولیه ی کارآمد یا تولید، ایجاد کنید. در حقیقت روش های مختلفی با استفاده از ماشین های مدرن مختلف وجود دارد .
نمونه سازی سریع ، ساخت دیجیتال مستقیم و ساخت سه بعدی چگونه است؟
نام های مختلفی وجود دارد که شما ممکن است بخش کمی از آن را از دست دهید. اما همه ی آن ها به فرآیند های افزودنی اشاره دارد، ساخت دیجیتال مستقیم و ساخت سه بعدی دقیقا همان چیز است، نمونه سازی سریع فقط به یک نام از تکنولوژی اشاره دارد، چون چاپ سه بعدی اجازه می دهد که نمونه سازی سریع تر از روش های سنتی ایجاد شود. در حال حاضر نمونه سازی سریع هنوز استفاده عمده بسیاری از صنایع است، اما ممکن است همیشه نباشد.
ساخت افزودنی چگونه کار می کند؟
تکنیک های مختلف برای چاپ سه بعدی یک شی، قابل دسترس است. برای اینکه قادر به چاپ سه بعدی باشید، شما به ساختن یک مدل با یک نرم افزار سه بعدی مطابق با نیاز و سطح تجربه خود نیاز دارید. سپس شما باید موادی که می خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید و گزینه های مختلف را تنظیم کنید ، شما فورا یک نقل قول دریافت خواهید کرد. سپس مدل شما سه بعدی چاپ خواهد شد. در چاپگر سه بعدی با فناوری که شما انتخاب کرده اید و چندروزه آن را دریافت خواهید کرد. همانطور که می بینید ساده تر نمی شود.
چرا شما باید حتما از چاپ سه بعدی استفاده کنید؟
دلیل اینکه شما باید از ساخت افزودنی استفاده کنید بسیار زیاد است. اما شما باید این را در ذهن خود نگه دارید که این می تواند به کسب و کار شما کمک کند و هر بخش شما. این می تواند فرصت های زیادی برای شما به ارمغان آورد، فرآیند توسعه محصول را بهبود ببخشید و به شما اجازه می دهد که روی طراحی های پیچیده کار کنید. این تکنولوژی یک راه حل مقرون به صرفه است که به ایده های خود زندگی ببخشید.
/ دسته‌بندی نشده

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *