معرفی بهترین نرم افزارهای طراحی طلا و جواهر

AP-19

معرفی بهترین نرم افزارهای طراحی طلا و جواهر


معرفی 11 مورد از بهترین نرم افزار های طراحی طلا وجواهر

شما می توانید تقریبا همه چیز را با چاپ سه بعدی و خدمات چاپ آنلاین ما ایجاد کنید . شما می توانید به بسیاری مواد چاپ دسترسی داشته باشید .شما امکان چاپ انواع پلاستیک ها یا رزین های مختلف را دارید اما همچنین فلزات ، در حقیقت امکان این است که با استفاده از چاپ سه بعدی طلا وجواهر بسازید. هنگامی که شما طلا وجواهر می سازید شما به دقت نیاز دارید و باید از بهترین تکنولوژی استفاده کنید. در وب سایت Sculpteo   ما به شما دسترسی به تکنولوژی های مختلف چاپ را می دهیم ، برای مثال Binder jetting و Wax casting برای چاپ سه بعدی طلا و جواهر بسیار مفید هستند .
نرم افزار طراحی طلا

نرم افزار طراحی طلا

ما می توانیم این کار را با استفاده از چاپگرهای حرفه ای Exone وProjet 3500 CPX HD انجام دهیم که کارهای فلزی سه بعدی شما را از جمله طلاوجواهر چاپ خواهد کرد. برای چاپ سه بعدی طلا وجواهر شما ابتدا نیاز دارید روی یک فایل سه بعدی کار کنید و یک مدل سه بعدی برای طلا وجواهر خود با یک نرم افزار طراحی سه بعدی ایجاد کنید. مبتدی یا با تجربه ، لزوما یک برنامه است که نیاز ها و سطح تخصص شما را برآورده خواهد کرد. ما به شما در پیدا کردن نرم افزار مورد نیاز خود با 11 تا از بهترین نرم افزار های طراحی طلاوجواهر کمک خواهیم کرد.

نرم افزار طراحی جواهرات مورد نیاز خود را پیدا کنید

هر آنچه که شما در حال برنامه ریزی برای ایجاد آن هستید شما باید از یک نرم افزار سه بعدی CAD برای ساخت یک فایل سه بعدی استفاده کنید. شما ممکن است مبتدی یا با تجربه باشید ، یک جواهرساز حرفه ای یا یک هنرمند یا سرگرم کننده، هر کسی که شما هستید ، لزوما این یک برنامه است که نیاز شما را برآورده خواهد کرد و به شما کمک می کند تا شی خود را طراحی کنید.
برای ایجاد طلاوجواهر، فرآیند همان است . شما برای شکل دادن مدل های دقیق به یک نرم افزار CAD طلاوجواهر با بسیاری از ابزارهای CAD ،نیاز دارید. شما می خواهید اشکال اصلی ایجاد کنید؟ شما می خواهید جواهر هندسی را سه بعدی چاپ کنید؟ هر چیزی ممکن است و ما مطمئن هستیم که یک برنامه برای شما وجود دارد که به شما در طراحی چشمگیر طلا و جواهر کمک خواهد کرد.

نرم افزار های تخصصی طراحی طلا و جواهر

1- RhinoGold

نرم افزار طراحی طلا

RhinoGold-app- نرم افزار طراحی طلا

اگر شما کمی در مورد مدل سازی سه بعدی می دانید پس مطمئنا RhinoGold را میشناسید این معماری یا طراحی صنعتی بسیار محبوب است و می توانید به شما در ایجاد مدل های دقیق و پیچیده کمک کند. چندین نسخه در دسترس است که یکی از آن ها برای شما جالب خواهد بود . اگر شما می خواهید بعضی از طلا و جواهرات را طراحی کنید این RhinoGold است. این نرم افزار به طراحی طلاو جواهر اختصاص دارد و به شما اجازه می دهد که قطعات بسیار جزئی از طلا و جواهر را ایجاد کنید. شما انتخاب های زیادی از اجزای طلا و جواهر می گیرید و می توانید آن ها را ترکیب کنید. شما می توانید هر چیزی که می خواهید انجام دهید ، مانند بدنه ی حلقه ،گوشواره، دستبند، آویز ها و… . شما همچنین می توایند طلا و جواهر خودرا با چندین ابزار ارائه شده توسط RhinoGold برای یک طراحی منحصر به فرد ایجاد کنید. این نرم افزار شامل ماژول های مدلسازی وماژول های حکاکی شده است که این باعث می شود RhinoGold یک نرم افزار متفاوت برای ایجاد مدل سه بعدی طلا و جواهر شما باشد.

2- Matrix

نرم افزار طراحی طلا

Matrix software – نرم افزار طراحی طلا

اگر شما حرفه ای هستید و در صنعت طلا و جواهر کار می کنید ممکن است نرم افزار Matrix را بشناسید  این یک ابزار محبوب و کارآمد برای چاپ سه بعدی طراحی طلا و جواهر است. Matrix ایده آل است اگر شما می خواهید از ابتدای یک پروژه شروع کنید، این برنامه CAD به طورخاص برای ایجاد طلا و جواهر طراحی شده است، ولی شما به تجربه ای اندکی برای استفاده از این ابزار پیچیده نیاز دارید، این نرم افزارهمه ی مزایای مشابه Rhino را دارد. اما کاملا مرتبط با طلا و جواهر ساخته شده است. علاوه براین، این شامل ماژول های ساخت قدم به قدم است که برای کشف خلاقیت به شما کمک می کند.

3- 3design

نرم افزار طراحی طلا

3design – نرم افزار طراحی طلا

3Design همچنین یک نرم افزار CAD است که به طور کامل به طراحی طلا و جواهر اختصاص دارد ادعا می شود “ساخته شده توسط سازندگان طلا و جواهر برای سازندگان طلا و جواهر”. با این نرم افزار شما می توانید به ایجاد اشیاء سه بعدی با جزئیات بسیار دقیق بپردازید. این به شما اجازه می دهد که عکس های واقعی مدل های سه بعدی را قبل از چاپ ببینید. شما می توانید یک نهایی سازی واقعی گرایانه بدست آورید چون این نرم افزار CAD طلا وجواهر از تکنولوژی گرافیکی بازی های ویدیوئی الهام گرفته شده است. به عنوان رابط آن کاملا بصری است، این برای یادگیری با کمی آموزش آسان است، بدون شک این نرم افزار CAD قصد دارد روش های تولید شما را برای چاپ سه بعدی بدون نقص طلا و جواهر بهبود ببخشد. این شامل بسیاری از ابزار های دقیق است که برای سنگ خورهای خیلی ریز مفید خواهد بود. یک کتابخانه از اشیا متنوع یکپارچه شده و چندین گزینه را ارائه می دهد.

4- Firestorm CAD software

 

نرم افزار طراحی طلا

Firestorm CAD software – نرم افزار طراحی طلا

 

این نرم افزار CAD مدل سازی طلا و جواهر برای ساخت طلا و جواهر طراحی شده است، بسیاری از ابزار ها مخصوص طراحی طلا و جواهر ایجاد یا طراحی شده است. اما شما نیاز به متخصص برای مدلسازی با این نرم افزار ندارید همانطور که دارای منحنی های یادگیری است . این نرم افزار برای ایجاد جواهرات سه بعدی با شکل های اصلی و با ابزارهای ویرایش سریع بدون نقص است، همچنین یک کتابخانه که شامل این نرم افزار CAD است.

5- Zbrush

نرم افزار طراحی طلا

Zbrush – نرم افزار طراحی طلا

یک ابزار مجسمه سازی دیجیتال است اجازه می دهد که مدلسازی و طراحی کنید و بافت شی ای را که در حال برنامه ریزی برای چاپ است تغییر بدهید. شما می توانید کیفیت بالای مدلسازی را با این نرم افزار به دست آورید، Zbrush از تکنولوژی پیکسل سه بعدی استفاده می کند که هر پیکسل pixol نامیده می شود که شامل اطلاعاتی مانند عمق، جهت ماده و میزان رنگ است.
Zbrush توسط بسیاری از طراحان طلا و جواهر استفاده می شود، زیرا این نرم افزار خوب برای ایجاد طراحی دقیق برای طلا و جواهر و لوازم جانبی مد است.Zbrush یک راه حل عالی است اگر شما بخواهید مدل های پیچیده ایجاد کنید و این اجازه را به شما می دهد تا هر چیزی که می خواهید را به کار ببرید و جزئیات زیادی را اضافه کنید به عنوان مثال سنگ های قیمتی.برای کار روی بافت و سطح مدل سه بعدی تان ایده آل است. با Zbrushشما آزاد هستید و می توانید به همان اندازه که شما می خواهید خلاق باشید. شما می توانید به هریک از ایده های خودتان زندگی ببخشید.
اما شما قبل از استفاده از آن به داشتن مقداری تجربه با مدلسازی سه بعدی نیاز دارید. Zbrush با Sculpteo همکاری دارد که به شما اجازه می دهد مدل های سه بعدی خود را صادر کنید و با استفاده از خدمات چاپ سه بعدی آنلاین ما ، آن ها را مسقیما چاپ کنید،آیا این نمی تواند آسان باشد؟

6- Blender

نرم افزار طراحی طلا

Blender – نرم افزار طراحی طلا

 Blender یک نرم افزار رایگان است ، این متن باز نرم افزار سه بعدی مدلسازی توسط بنیاد Blender توسعه یافته است  Blender یک سیستم مدلسازی مستقیم بر مش دارد نه یک پارامتریک. بسیاری از آموزش ها برای کمک به کاربران قابل دسترس هستند، اما چون این نرم افزار مدلسازی سه بعدی کمی پیشرفته است برای مبتدیان مناسب نیست. این نرم افزار بیشتر برای استفاده هنری جالب تر است و بنابراین برای ساخت طلاو جواهر سه بعدی بسیار مناسب است. قبل از استفاده از آن باید ویژگی های اساسی Blender را بدانید اگر شما علاقمند به استفاده از آن هستید. آموزش های Blender.ما را بررسی کنید که به شما در مدلسازی و صادرکردن و اصلاح طراحی و چاپ سه بعدی تان کمک می کند.

7- Sketchup

 

نرم افزار طراحی طلا

Sketchup – نرم افزار طراحی طلا

 

این نرم افزار به وسیله Trimble توسعه یافته است که می توانید توسط هر شخصی استفاده شود این نرم افزار رایگان و محبوب است. این همچنین برای مبتدیانی مفید است که تجربه زیادی از کار با نرم افزار مدلسازی سه بعدی ندارند. بویژه برای طراحی مدل های هندسی مفید است. اگر می خواهید طلاو جواهر هندسی ایجاد کنید می توانید از این نرم افزار مربوط به این استفاده کنید. اگر شما با مدلسازی سه بعدی تازه سروکار دارید(مبتدی هستید) و می خواهید از Sketchup استفاده کنید نگاهی به آموزش های ما بیاندازید که به شما راهنمایی خوبی برای استفاده از چاپ سه بعدی ارائه می دهد.

8- Moment of inspiration(MOI)

نرم افزار طراحی طلا

Moment of inspiration(MOI) – نرم افزار طراحی طلا

 

این نرم افزار که با نام MOI شناخته شده است کمی شبیه Rhino است اما روش ارزان تر این ویژگی و افزونه های کمی دارد. اما شما تمام ابزارهای اصلی را برای طراحی طلا و جواهر خود دارید. این نرم افزار هم اکنون دارای یک کاربر پایه در طراحی طلا و جواهر دارد.MOI برای هنرمندان و طراحان ساخته شده است. اما این می تواند برای استفاده از ساخت طلا و جواهر خیلی جالب تر باشد. اگر شما فقط طراحی طلا و جواهر را آغاز کرده اید این نرم افزار CAD راه حل خوبی است.

9- 3shaper

3shaper

3shaper – نرم افزار طراحی طلا

 

3shaper یک طراح مجسمه ساز ومدلساز رایگان است، اگر شما نسخه حرفه ای آن را بگیرید این می تواند به عنوان یک مدل در این نرم افزار استفاده شود، اما همچنین می تواند به تنهایی در نسخه مستقل آن استفاده شود. این نرم افزار به شما اجازه می دهد که شکل اصلی را ایجاد کنید و روی جزئیات کار کنید. برای مثال شما می توانید براحتی با این یکی ایجاد کنید. درحال حاضر فضای کاری برای بهره وری بیشتر به حداکثر می رسد.

10- Tinkercad

Tinkercad

Tinkercad – نرم افزار طراحی طلا

 

یک نرم افزار ساده و کاربر پسند است اگر شما در مدلسازی سه بعدی تازه کار باشید این یک نرم افزار خوب است  شما می توانید مستقیما در مرورگر اینترنتی خود به این برنامه دسترسی پیدا کنید . این کاملا رایگان است و شما به تجربه قبلی برای استفاده از این نرم افزار نیاز ندارید، شما می توانید تعداد زیادی از مدل های مختلف را ایجاد کنید. اگر شما در طراحی طلا و جواهر تازه کار هستید این نرم افزار می تواند بسیار مفید باشد و اگر می خواهید مدل سه بعدی خود را ایجاد کنید یا قطعه طلا و جواهر را فقط چند دقیقه طراحی کنید ، آموزش های Tinkercad ما را بررسی کنید. ما قصد داریم به شما توضیح دهیم که چگونه ابزار طراحی آنلاین را به دست آورید.

11- Mudbox

Mudbox

Mudbox – نرم افزار طراحی طلا

Mudbox یک نرم افزار نقاشی دیجیتال و مجسمه سازی با Autodesk است به ویژه برای ایجاد و اصلاح اشیا هنری برای مثال طلا و جواهر مفید است. این اجازه می دهد به شما که روی شکل اصلی و طراحی بافت و جابجایی، کار کنید . Mudbox بسیار به Zbrush شبیه است، اما این نرم افزار مدلسازی سه بعدی، سنتی تر است. از لایه ها استفاده می کند، به کاربر اجازه می دهد تا جزئیات مختلف را ذخیره کند و ماسک ها را روی لایه ها اضافه می کند و آن ها را ترکیب می کند. به این ترتیب کاربر می تواند بدون ایجاد تغییر دائمی روی مدل سه بعدی خود کار کند، این به وضوح می تواند راه حل عالی برای طراحی طلا و جواهر شما باشد. ما امیدواریم این 11 نرم افزار برای پیدا کردن یک نرم افزار خوب به شما کمک کند و با پروژه و نیاز شما سازگار باشد. این به شما کمک خواهد کرد که خلاقیت خود را بهبود ببخشید و الهام بخشی خود را برانگیخته کنید. هربار که مدل سه بعدی شما آماده می شود شما نیاز به چاپ سه بعدی طلا و جواهر خود دارید. خبر خوب، شما می توانید از خدمات چاپ سه بعدی آنلاین ما استفاده کنید. به لطف چاپگر های Binder jetting 3D که توسط Exone توسعه یافته است ما با استفاده از چاپگر M-flex قادر به چاپ سه بعدی طلا و جواهر با فولاد ضد زنگ 420 هستیم. این مواد عالی است .شما همچنین می توانید از Wax metal casting به طلا و جواهر خود زندگی ببخشید. آن را امتحان کنید و مدل سه بعدی خود را آپلود کنید.


اشتراک گذاری پست

درباره نویسنده

نظرات

نظری ثبت نشده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد بخش های مورد نظر علامت گذاری شده