پرینتر سه بعدی بخریم یا از خدمات پرینتر سه بعدی استفاده کنیم؟

پرینتر سه بعدی بخریم یا از خدمات پرینتر سه بعدی استفاده کنیم؟

پرینتر سه بعدی بخریم یا از خدمات پرینتر سه بعدی استفاده کنیم؟

سوالی که به طور کلی مطرح می شود، این است که کدام راه بهتر است؟ این‌که خودمان پرینتر سه بعدی تهیه نماییم یا این‌که از خدمات پرینت دفاتر پرینت استفاده کنیم.

در پاسخ باید گفت که استفاده از هر روش، مزایا و معایب متفاوتی دارد و افراد باید با توجه به شرایط خود و بررسی مزایا و معایب نسبت به انتخاب یکی از روش‌ها اقدام نمود. اگر شما بخواهید یک سیستم پرینتر سه بعدی برای کسب و کار خود تهیه نمایید، بسته به نیازمندی‌های خود، دقت، سرعت و عملکرد مورد نیاز برای پرینت، باید یک هزینه‌ی اولیه صرف نمایید. بدیهی است این هزینه‌ی اولیه باید منطقی و قابل بازگشت پذیر باشد. بنابر این شما باید با توجه به شرایط کسب و کار خود اقدام به انتخاب پرینتر خود نمایید.

اگر به دقت، سرعت و سطح عملکرد پایین‌تری نیاز دارید می‌توانید از پرینترهای سه بعدی ساده‌تر و با قیمت‌های کم‌تر نسبت به این کار اقدام نمایید و هر چه پیچیدگی‌های کار شما بیش‌تر می‌شود، نیاز به سرمایه گذاری بیش‌تری برای این کار نیاز است. پس اولین عیبی که برای خرید یک دستگاه پرینتر سه بعدی به نظر می رسد، هزینه اولیه آن می باشد.

خرید یک دستگاه پرینتر سه بعدی نیازمند 30 متر مربع فضا می باشد. اگر چه هزینه نگه داری و تعمیر دستگاه بسیار اندک است، اما هزینه تولید و هم چنین هزینه رزین قابل توجه است. اما با تمام این توصیفات، اگر شما در هفته بیش از 10 پرینت داشته باشید یا این که بتوانید زمان های کاری خالی را به دیگران خدمت رسانی نمایید، علاوه بر این که به راحتی می توانید هزینه های مربوطه را پوشش دهید، بلکه خرید یک پرینتر سه بعدی برای شما درآمد یا سود نیز دارد. بنابر این در این شرایط، خرید یک پرینتر سه بعدی برای شما مناسب است.

علاوه بر این، داشتن یک پرینتر سه بعدی به شما در عمل انعطاف می دهد. کیفیت کاری شما را بالا می برد و هم چنین به فعالیت شما سرعت می بخشد. اما اگر تعداد پرینت های شما، از تعداد 10 عدد کمتر باشد، معمولاً خرید یک پرینتر سه بعدی مقرون به صرفه نیست زیرا هزینه اولیه و نگهداری و تعمیر پرینتر برای شما بسیار سنگین خواهد بود. در این شرایط استفاده از خدمات نگهداری و تعمیر به شما توصیه می شود.

شما وقتی از خدمات نگهداری و تعمیر استفاده می کنید، هیچ هزینه اولیه ای وجود ندارد. فضایی از کسب و کار شما تسخیر نخواهد شد و هم چنین اگر شما از کیفیت و یا سرعت کار دفتر خدمات دهنده راضی نباشید، به راحتی می توانید آن را تعویض نمایید. اما استفاده از این روش، هزینه بسیاری در یک واحد پرینت برای شما دارد و در زمانی که شما تعداد پرینت های بیش تری دارید استفاده از این روش اصلاً به صرفه نیست.

/ دسته‌بندی نشده

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *